църквата като организация



    Църквата като организация     

Църквата като организация

Хората се събират в групи и се организират ,за да оцелеят. Никой човек не може да оцелее без помощта на други хора. Това е и причината в обществото И в държавата да има парламент, министри,полиция, съдилища, ХЕИ, болници.
Ако обществото не беше организирано , то всеки който искаше можеше да дойде и да те ограби и убие. Бихме фалирали и гладували , ако нямаше министерства, които да управляват икономиката, селското стопанство, промишлеността. Бихме умирали от различни зарази и натравяния, ако нямаше ХЕИ и здравно министерство. И така нататък и така нататък.
Човек сам не би могъл да оцелее.
Има и още нещо. Освен организираността на обществото Бог е дал на всеки един от нас таланти, така че да служим един на друг. При невярващите ,хората използват талантите си за лично забогатяване, за експлоатация над другите хора, за да се фукат и гордеят и прочие. Но в действителност всеки има нужда от таланта на другия. Дърводелеца има нужда от таланта на бизнесмена, за да го наеме на работа. Предприемача има нужда от таланта на дърводелеца-иначе щеше да се храни ,седи и спи на земята. Предприемача има нужда и от таланта на търговеца и така нататък и така нататък.

Човек сам не би могъл да оцелее и има нужда от помощта на другите хора.

Това се отнася в пълна сила и за Църквата.

Църквата е организация. Нещо повече,Църквата е организъм-тоест абсолютна организация.
В Църквата никои не може да оцелее съм и локалните църкви не могат да оцелеят сами , ако не се интегрират помежду си.
В днешно време вярващите трудно оцеляват, именно поради това ,че църквата не е организирана правилно

Министерства в църквата
Приемаме ,че министър е „слугата, който ръководи” и в министерствата работят братя и сестри , които са слугите, които помагат чрез ръководство.
Според мен трябва да има следните основни министерства.

Първо-Духовно министерство за проповядване.
То включва-Проповядване в църквата.
-Учене в църквата.
-Евангелизиране.

Второ-Духовно министерство за молитва.
То включва ръководителите на всекидневните молитвени групи в църквата. Те са тези, които освобождават църквата и страната от духовните сили на тъмнината.

Трето-Духовно министерство на домашните църкви. То включва пастирите на домашни църкви.
-Пастирите на домашните църкви, „познават овцете по име“ и „познават състоянието на стадото и на всяка овца“.Те“дават живота си за овцете.“Това са хора посветили живота си да помагат,насочват, грижат за всяка една овца от стадото си. Домашните църкви не би трябвало да са по-големи от 20 човека и там те трябва да са организирани по възраст, професия, интереси и да са приятели.
Домашните църкви трябва да са групи за учене, молитва,общуване, взаимопомощ и място където се раждат духовни , бизнес и културни идеи и проекти.

Четвърто-Духовно министерство на духовните дарби.
То включва хората с духовни дарби и тяхното служене-изцеление, съветване и др.


Пето-министерство на бизнеса.
То включва министрите/дякони/ , които се грижат за бизнеса на църквата и на всеки един вярващ. Това са хората, които помагат за просперитета на всеки един вярващ и на църквата като цяло в материално отношение.
Те ръководят бизнеса на църквата,фирмите на църквата и помагат на вярващите да си намерят добра работа или да започнат бизнес, както и да им помагат в бизнеса.
Те създават добри работни места и са благословение не само за църквата ,но и за обществото.

Шесто-Обществено министерство.
То се занимава с участие в политиката на национално и местно ниво. Участва в Политическа партия на Църквата,в създаването и ръководенето на Християнски училища/чиято цел е изцяло да заменят общинските и частните училища и университети/, в християнски медии/чиято цел е да са конкурентна алтернатива на светските медии/, в обществени и културни програми. То внимава за това църквата да осветява и осолява обществото, а не само себе си.

Седмо-Министерство на интеграция с другите църкви.
То се занимава с духовни, бизнес, политически,културни и всякакви обществени дейности и тяхното разрастване в национален и международен аспект. Създава Европейска християнска партия,създава бизнес връзки и бизнес християнски панаири, търси пазари и пр. И пр.

Този вид организация на църквата ще доведе до духовна,икономическа, политическа и културна промяна и разцвет на обществото. Църквата ще владее духовно,политически, икономически и културно и ще живеем в постоянно духовно Съживление.
Сегашното състояние на църквата е анемично и безплодно.
Ето един пример от съдби на християни при сегашната организация на църквата:

Равносметка в средата на 2010г.

Когато направя списък и състоянието на мои познати, повярвали в Господ Исус Христос преди около 20 години, се получава един един нерадостен, тъжен списък: <

Мъжете ,борещи се с порнографията, жените ,срещнали огромни трудности и направили компромиси ,когато са се женили,някои от жените не се ожениха и някои от мъжете също/Пък толкова хубави проповеди има за семейството?Как така само проповеди до никъде не доведоха?/ мъжете-отрудени и обременени,незнаещи накъде и защо.Отказали се да бъдат коректни платци на данъците-смятат ги за една изгубена битка.Повечето ходят с нежелание на църква.Правещи фрапиращи грешки, компромиси, затънали в дългове към банките...и от никъде помощ.
Пастирите си мислят, че като проповядват хубаво, хората ще ги послушат и повече няма да правят грешки, ще спрат да се карат в семейството, ще станат супер успешни.
То, ако толкова лесно се учеха и децата, веднъж му се скараш и вече детето става пълен отличник и най-примерния в час.Но за съжаление само така, с думи не сатва.Само умни проповеди до никъде не ни доведоха.
Това са мои познати повярвали в Господ Исус Христос преди около 20 години. Имам и други, но тези са,които познавам отблизо. Това е един нерадостен, тъжен списък. Дали някой може да предложи друг, пълен с хора с успехи, станали „Глави, а не опашки“?
Къде сбъркахме и къде бъркаме? Дали повечето от нас могат да се оприличат с този списък или в другия-щастливия...“...
Моят отговор е ,че причината е организацията на Църквата.
Самата организация на книга, показва в какво вярва, към какво се стреми и как смята да го постигне.
Сегашният модел и организация на църквата довеждат до гореизброените съдби.